17 Aralık Cum | istanbul

Functional Capacity Screen

FCS Testleri ile sporcunun fiziksel kapasitesinin bir görüntüsü ve maksimum performans uyum kapasitesi değerlendirilir. FCS size sporcuyu Güç, Hız, Elastik enerji, ve Postural Kontrol açısından değerlendirir.
Tickets Are Not on Sale
Functional Capacity Screen

Saat ve Yer

17 Ara 09:00 GMT-5 – 19 Ara 18:00 GMT-5
istanbul, Adnan Menderes Blv.Vatan Cad, Topkapı, Çayır Meydanı Cd. No:43, 34093 Fatih/İstanbul, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

FCS – Functional Capacity Screen Nedir ?

İnsan hareket sisteminin ilerleyişini bir diyagram üzerinde gösterseydik 3 blok üzerinde gösterebildirdik.

1.Blok : Temel hareket kapasitemizi ve yeterliliğimizi gösterir, bu bloğu FMS sistemi il değerlendirebiliriz.

2.Blok : Performans Kapasitemizi değerlendirir, yeterli hareket kapasitemiz oluştuğundan bu hareketlerdeki VERİMLİLİĞİ FCSile değerlendiririz.

3. Blok : Bu bölüm spora spesifik değerlendirmelerin yapıldığı bölümdür.

FCS sistemi hareket sistemi ile spora spesifik yeteneklerimiz arasındaki boşluğu doldurur ve hedefe yönelik çalışma imkanı sağlar. Performans ve Fitness antrenmanın bir çıktısı olarak görülür aslında performans enerji sistemimizin kullanım etkinliğidir.

Spora özgü becerilerin öğrenilmesi ve kazanılmasından çok önce, çevremizi keşfetmek için gereken hareket sistemimizin enerjiyi Temel Paternler içerisinde kullanması gerekir..

Bu enerjinin kullanım etkinliği verimliliği FCS ile değerlendirilir.

1. Atletik Performans Motor Kontrol Becerileri – 2. Atletik Performans Postural Kontrol– Yük Altından Beden Dizilimi ve Kontrolü 3. Atletik Performans Pliometrik Kapasite– Güç Kapasitesi Değerlendirme 4. Atletik Performans Etki-Tepki( impact Control )– Depolanmış Kinetik Enerji Değerlendirme

FCS Testleri ile sporcunun fiziksel kapasitesinin bir görüntüsü ve maksimum performans uyum kapasitesi değerlendirilir. FCS size sporcuyu Güç, Hız, Elastik enerji, ve Postural Kontrol açısından değerlendirir. Bu parametreler sporcunun atletik performansta kullandığı ham kaynaklardır. Bu ham kaynakları yaşıtlarına ve spor branşına göre değerlendirerek gelişim için açık olan fırsatları değerlendirecek antrenman programları hazırlamanızı sağlar..

Niçin Bu Eğitime Gelmeliyim ?

FCS eğitimi Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecektir.. Performans sistemini değerlendirmede güncel bir sistemdir. Her yerde uygulanabilir, pahalı cihazlara gerek yoktur. Bilginin sahada uygulanabilirliğidir. Etkin çözümler ve bireyse performans antrenmanları geliştirmenizi sağlar. En önemlisi performans gelişimi için fırsatın hareket sisteminde nerede olduğunu gösterir, en zayıf halkayı tespit eder.

Kayıt için Neler Gerekir ?

– Eğitim 3 gün sürecektir – İlk gün FMS Seviye-1 diğer iki gün FCS eğitimi olacaktır. – Daha önce FMS Seviye-1 eğitimi aldıysanıza sadece FCS eğitimine katılabilirsiniz – İki eğitim ücreti 700 US Dolar, sadece FCS eğitim ücreti 490 dolardır. – Önceden eğitimlerimize katılan arkadaşlarımıza yüzde 10 indirim uygulanacaktır.

Bu Etkinliği Paylaş