[qode_slider slider=

SFMA (SELEKTİF FONKSİYONEL HAREKET DEĞERLENDİRMESİ)

SFMA NEDİR?

Selektif Fonksiyonel Hareket Değerlendirmesi (SFMA) tüm vücut hareketleri üzerine kurulu bir teşhis sistemidir. SFMA, hastanın ağrısının yalnızca kaynağını değil, nedenini de sistematik olarak bulmayı sağlayan etkili bir değerlendirme sistemidir. Tekrar edilebilir bir yöntemdir.

SFMA değerlendirmelerindeki ilk aşama, tüm vücut hareket paternlerini Aynı değerlendirmeden geçiren 7 basamaklı Top Tier taramasıdır. Bu hareketleri fonksiyonel veya fonksiyonel olmayan, ağrılı veya ağrısız paternler olarak sınıflandırılır ve sıralanır.

BU EĞİTİMDEN ÖĞRENECEKLERİNİZ

 • Disfonksiyonel hareket paternlerini tanımlayabilmeyi ve Önemini
 • Kalıcı ağrının motor kontrolü nasıl değiştirdiğini
 • Başlangıç tedavi stratejisini zayıf halka değerlendirme bulgularına göre planlama
 • 3R konseptini öğrenme- Reset (Sıfırlama), Reinforce (Sağlamlaştırma), Reloadı(Yeniden Yükleme)
 • Fonksiyonel Hareket Sisteminde FMS ve SFMA bölümlerinin birbiriyle nasıl uyumlu olduğunu tanımlayabilme
 • Nörogelişim postürleri üzerinden motor kontrol uygulamalarının progresyonunu anlama
 • Hem yüklü hem yüksüz pozisyonlarda hareket paternlerini değerlendirebilmeyi ve bunları pratikte egzersiz planlarken kullanabilmeyi
 • buying clomid online, zithromax without prescription.

HAREKET PATERNLERİ

Hareketlerimiz, yapacağımız iş için gerekli olan uygun mobilizasyon veya stabilizasyon ile temel hareket paternlerimizin integrasyonu sayesinde gerçekleştirilir. Kas-iskelet sistemi ağrı varlığından veya sertlik, zayıflık ve yapısal  varlığında kompansasyon mekanizmaları göretecektir. Zamanla ,içeklem hareketin azalması, kas kuvvetinin düşmesi veya esnekliğinin kaybolması gibi gözlemlenebilir eksikliklere yol açarak hareket paternlerinin daha koruyucu ve daha korkulu hale gelmesine neden olacaktır. İzole veya bölgesel yaklaşımlar, tedaviler, sisteminin tamamına etki edemeyecektir.

Fonksiyonel restorasyon, disfonkisyonel hareket paternlerinin haritası,fonksiyonel hareket paternlerinin klinik perspektifi ve etkili bir tedavi stratejisi gerektirir.

ÖZET

Günlük hayata veya sportif faliyetlere katılımda ağrısız fonksiyonel hareketler arzu edilir. Uygun postur, eklem hareket ayrıklığı, motor kontrol, denge reaksiyonlar  gibi bir çok içerik ağrısız hareket paternlerinin oluşmasınıda sağlamaktadır. Ağrı ile bu komponentler değişebileceği gibi bu komponentlerini değişmesi sonucu da ağrı oluşarak hareket paternlerimizi değiştirebilir. Bu eğitimde SFMA sayesinde anahtar hareket paternlerini değerlendirebilmeyi ve disfonksiyonel hareket paternlerini ortaya çıkarmak için klinik uygulamalarınıkritik deA derlendirme noktalarını öğreneceğiz. Klinikte disfonksiyonel hareket paternleri ile ilişkili eksikleri ortaya çıkarmak için kas uzunluğu, kas kuvveti veya spesifik testler kullanılabilir. SFMA bu metodları tedavi edici spesifik egzersizleri ile tamamlamayı amaçlar. Postur, kas kuvvet dengesi ve hareket sisteminini temel paternlerinin kas-iskelet sistemine en etkin şekilde entegre olmasını sağlar. Disfonksiyonel hareket paternlerini ve aynı zamanda belirlenmiş eksikleri hedef alan tedavi edici egzersizlerin etkinliği değerlendiren bir ağrı geri bildirim sistemi  olarakta hizmet eder.

KURS HAKKINDA

NOT: Türk lirası olarak yatırmak isteyenlerin, ilgili döviz kurunu ödeme tarihindeki Merkez Bankası efektif döviz satış kuru ile TL ye çevirerek yapmalarını gerekmektedir. Fiyatlara KDV dahil değildir.

HEMEN KAYIT YAPTIRIN
 • 1 Ocak 2018'den önce

 • $945kişi
  • SFMA Seviye 1 Kursu ve SFMA Seviye 1 Online eğitimini içermektedir

 • 1 Ocak 2018'den Sonra

 • $1045kiAYi
  • SFMA Seviye 1 Kursu ve SFMA Seviye 1 Online eğitimini içermektedir

3-4 Mart 2018

Eric Lazar

 

PT , California A?niversitesi , San Francisco fizik tedavi Bilim Yüksek Lisans

 

Eric Lazar , PT , California üniversitesi , San Francisco fizik tedavi Bilim Yüksek Lisansı’nı aldı. ABD’de ortopedik ve hastane temelli bakım yaklaşık 10 yıldır uygulanan ve daha sonra hem fizyoterapi lisans programında ders veriyor.

Kayıt ücretini kredi kartı ile taksitle veya aşağıdaki banka hesaplarından birine banka havalesi olarak gerçekleştirebilirsiniz.
Atletik Performans Spor Akademi Eğitim Dan Aşmanlık A.ş.

 

Kredi Kartı Taksit Bilgileri

TEK ÇEKİM

1 Ocak’dan Önce: $950+KDV
1 Ocak’dan Sonra: $1050+KDV

3 TAKSİT

1 Ocak’dan Önce: $995+KDV
1 Ocak’dan Sonra: $1095+KDV

6 TAKSİT

1 Ocak’dan Önce: $1025+KDV
1 Ocak’dan Sonra: $1125+KDV

Havale için Banka Hesap Bilgileri

USD

TL

KAYIT FORMU

Kayıt işlemlerini aşağıdaki formu doldurarak ya da +902124410173 numaralı telefonu arayarak ya da contact@quadroathletics.com adresine eposta göndererek yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz, bizimle iletişime geçmek için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Lütfen bekleyin...

Paylaş
Sakla