02124410173

M-Test

M-Test

M-Test Nedir?

 

M-test basit bir diagnostik ve tedavi metodu olup uygulayıcıya hastanın vücudunu kapsamlı gözden geçirme imkanı sunarak hareket kalitesini değerlendirme yöntemiyle ağrı, dengesizlik ve kısıtlılık alanlarını hızlıca tespit eder. Aktif akupunktur noktaları, bozulmuş hareket paternlerinin tekrarlanması sırasında etkilenen meridyen hatları boyunca nazikçe stimulasyon vermek ile test edilir. Hareket kalitesine (ağrı ve eklem hareket açıklığı dahil) odaklanmak sayesinde uygulayıcılar arasında, diğer medikal disiplinler ve ayrıca hastalar tarafından anlaşılabilen ortak bir lisan gelişir.

 

M-Test ile hangi problemler tedavi edilebilir?

 

M-Test sporcuları tedavi etme üzerine geliştirilmiş olup kas-iskelet problemlerindeki etkinliği bilimsel anlamda ispatlanmıştır. Bu başarılı sonuçlar sonrasında M-Test Japonya’da hastanelerde ve aile hekimleri tarafından geniş çeşitlilikte problemlerin tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır. Dr. Mukaino gözlemlerini; “Vücutta anormallik ile görülen herhangi bir semptom, vücut hareketlerinde anormallikler ortaya çıkarmaktadır. Klinikte vücuttaki akıcı hareketin kaybolmasının yalnızcalokomotor organlardaki patolojiler ile sınırlı olmadığı, ayrıca iç organlardaki birçok patoloji ile de ilişkili olduğunu gözlemlemekteyiz.” şeklinde ifade etmektedir.

 

Kurs Sonunda Neler Öğreneceksiniz?

 

  • M-Test’in klinik problemleri çözmede nasıl uygulanacağı
  • M-Test’i kullanarak değerlendirme, teşhis ve tedavi
  • Hastanın vücudunu rahatlatarak kolaylıkla hareket ettirme

 

Kimler Katılabilir?

 

  • Doktorlar
  • Fizyoterapistler
  • Akupunktur uzmanları
  • Karyopraktr, Osteopatlar
  • Öğrenciler

 

Kurs İçeriği

 

M-Test eğitimi iki gün sürecek olup 4 saat teorik, 4 saat pratik olmak üzere toplam 8 saatlik eğitimden oluşmaktadır.

 

Sertifikasyon

 

Her öğrenci M-Test’in kursu başarıyla tamamlaması halinde uluslararası geçerliliği olan M-Test sertifikasından alacaktır.

What is the M-Test?

 

The M-Test is a simplediagnosticandtreatmentprotocolthatprovidesthepractitionerwith a comprehensiveoverview of thepatient’s body, quicklyilluminatingareas of pain, imbalanceandrestrictionbyassessingquality of movement.

Active acupuncturepointsaretestedforbyrepeatingimpairedmovementswhilegentlystimulatingpointsalongtheaffectedmeridians of thepatient.

Byfocusing on movementquality (includingpainandrange of motion), practitionershave a commonlanguagethat can be understoodacrossmedicaldisciplinesandalsobythepatient.

 

Whatconditions can be treatedwiththe M-Test?

 

The M-Test wasdevelopedtotreatathletesandprovedveryeffectivewithskeletal- muscularproblems. Afterthisinitialsuccessthe M-Test wasused in hospitalsandbyfamilydoctors in Japan totreat a widerange of conditions. Dr. Mukaino has observedthat; “Anysymptomthatappearsalongwith an abnormality of the body, accompaniessomeabnormality in movement of the body. Weobserveclinicallythattheloss of smoothmovement of the body is not limitedtodisorders of theorgans of locomotion, but alsomanydisorders of internalorgans.”

 

Whoshouldattend ?

 

Acupuncturist, Physios, Doctors, Chiropractors, Naturopathicdoctors, andstudents

 

 

Course description

 

Inthiscourse, youwilllearn how touse M-Test in clinicalsettings. Wewillteachyou how toassess, diagnoseandtreatusing M-Test. Wewillfocus on theoryforfirstfourhoursandwewillfocus on practicalpart. Inthiscourse, youwilllearn how tomovepatient’s body withease as well. Eachstudentswillreceivecertificationuponcompletionthecourse.

21.07.2018 750,00 TL istanbul üniversitesi